knihovní fondy, vyřazování starých knih

Text dotazu

Pracuji v městské knihovně a zajímalo by mě jestli je určen nějaký rok vydání k uchování starých knih. Mame nějaké z počátku minulého století a nevím co s nimi Děkuji.

Odpověď

Dobry den, Vas dotaz jsme konzultovali s dr.Snydrem, vedoucim Oddeleni revize fondu (Mirko.Snydr@nkp.cz). Zakon c. 257/2001 Sb. (http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=03_Leg/01_LegPod/Zakon257.htm, § 17) umoznuje knihovnam vyrazovat z fondu knihovny dokumenty, ktere neodpovidaji zamereni jejiho knihovniho fondu, dale je mozne vyrazovat multiplikaty a dokumenty opotrebene, neuplne nebo poskozene. V nekterych pripadech zakon stanovuje povinnost nabidnou vyrazene knihy dalsim knihovnam. Nemely by byt vyrazovany napr. dokumenty, ktere se vztahuji k regionu, ve kterem knihovna pusobi. Predpokladame, ze knihy, ktere chcete z fondu vyradit,  nebyly ziskany v ramci povinneho vytisku a nejsou ani soucasti historickeho fondu (knihovni dokumenty, ktere vznikly do roku 1860 atd. - § 2 odst. e). Pokud knihy skutecne neodpovidaji profilu fondu vasi knihovny a strukture zajmu a pozadavku vasich uzivatelu, pak se domnivame, ze je muzete z knihovniho fondu vyradit.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.11.2007 16:40

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu