Knihovna zaměřená na anglickou literaturu a možnost MVS.

Text dotazu

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, zda-li v Čechách funguje nějaká knihovna (nebo institut), která půjčuje prostřednictvím MVS anglické dokumenty a knihy. Přímo, že by se na anglickou literraturu specializovala.
Nemyslím krajské knihovny, kde je výběr velký, ale mou čtenářku neuspokojuje.
Děkuji za odpověď.
Dana Zpěváková, knihovnice

Odpověď

Dobrý den,

pravděpodobně dost velký fond literatury v angličtině (zejména starší) bude mít Národní knihovna ČR, protože v dobách, kdy nákup zahraniční literatury byl problematický, byla součástí NK Knihovna a studovna anglické literatury. V současné době již tato samostatná studovna neexistuje, ale předpokládám, že fond je stále součástí fondů Národní knihovny.

Samostatná  oborová Knihovna anglistiky a amerikanistiky existuje na Filozofické fakultě UK od konce 19. století, shromažďuje literaturu z anglicky mluvících zemí a má v současné době cca 60 000 knihovních jednotek. Literatura je zařazena do několika kategorií. Pro MVS lze využívat zejména literaturu z kategorie "k vypůjčení" a výpůjčky jsou na 1 měsíc. Další kategorie (např. "krátkodobá výpůjčka") lze vypůjčit pouze za některých konkrétních podmínek. Kategorie dokumentu "prezenční" a "přísně prezenční" se mimo fakultu nepůjčuje vůbec a lze ji studovat pouze ve studovně příslušné oborové knihovny.

Další informace najdete na webu oborové knihovny

http://www.ff.cuni.cz/knihovna/oborove-a-prirucni-knihovny/knihovna-anglistiky-a-amerikanistiky-ff-uk/knihovna-anglistiky-amerikanistiky-ff-uk/

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Datum zadání dotazu

20.05.2016 10:25

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu