knihovna, v neziskové organizaci

Text dotazu

Obracím se na Vás s žádostí o pomoc při zřízení knihovny v neziskové organizaci (v nevládní ekologické organizace). Ač studentka knihovnictví, bohužel se nevyznám v patřičné legislativě. Možná byste mně mohli poradit, jak oficiálně zaregistrovat jejich knihovnu (zaměřenou na problematiku gender, životního prosředí a lidských práv). A jak provozovat knihovní služby, aby to nebylo v rozporu s autorským právem.

Odpověď

Veskere legislativni dokumenty tykajici se oblasti knihovnictvi naleznete na strankach NK CR -

http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=01_Legislativni_dokumenty.htm&PHPSESSID=367625a5430a5a6fd83827524a067b8b

(Zakon 257/2001 Sb. - Knihovni zakon, Vyhlaska 88/2002 Sb., informace o evidenci knihoven na Ministerstvu kultury atd.).