Knihovna Jana Drdy, vydané knihy KJD

Text dotazu

Kde najdu seznam všech knih, které vydala KJD Pb = Knihovna Jana Drdy v Pb ??? Proč není na Vašem odkazu i právě tato knihovna v Příbrami ???

Odpověď

Dobrý den,

seznamy knih, které vydala Knihovna Jana Drdy v Příbrami, můžete nalézt na knihkupeckých serverech Knihy.abz.cz
(http://knihy.abz.cz/obchod/nakladatelstvi-knihovna-jana-drdy) nebo Kosmas.cz (http://www.kosmas.cz/hledani_vysledek.asp?sort=D&vyrobce=Knihovna%20Jana%20
Drdy). Seznam jsme hledali i na webových stránkách Knihovny Jana Drdy, kde je v části Vydavatelství
(http://www.kjd.pb.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=7) uvedena informace, že by se měl na webových stránkách knihovny nacházet. Přestože jsme stránky důkladně prohlíželi, nebyli jsme v hledání úspěšní. Nicméně můžete zkusit kontaktovat samotnou knihovnu, email knihovna@kjd.pb.cz, tel.
+420 318 626 486, kde by Vám měli sdělit požadovanou informaci.
Konečně můžete využít také katalog Národní knihovny, kde jsou vydané knihy zachyceny na základě tzv. povinného výtisku, tedy vrelativní úplnosti (http://sigma.nkp.cz/F/). Do pole nakladatel zadejte Knihovna Jana Drdy.
Co se týče Vaší druhé otázky, předpokládáme, že výrazem "Váš odkaz" myslíte seznam knihoven na hlavní stránce služby Ptejte se knihovny, kde si uživatelé v rolovacím menu mohou zvolit, které knihovně chtějí dotaz zaslat.
Ptejte se knihovny je služba kooperativní a knihovny se na ní mohou podílet dvěma způsoby, což záleží pouze na nich. Mohou být do služby zapojeny buď aktivně, tzn., že knihovna zodpovídá dotazy, které na ní uživatelé směrují, nebo pouze pasivně, tzn., že knihovna tuto službu (na svých stránkách) uživatelům pouze zprostředkovává, ale veškeré dotazy zodpovídají aktivně zapojené knihovny případně NK ČR. Posledně jmenovaný pasivní přístup je i případ Knihovny Jana Drdy v Příbrami. Knihovna nemá zájem na dotazy uživatelů odpovídat sama, službu pouze nabízí na svých stránkách a z tohoto důvodu také v seznamu knihoven, kterým můžete položit dotaz, není.