Knihovna Františka Josefa Kinského

Text dotazu

Dobry den, prosim o citaci dokumentu, ktere se zabyvaji soukromou knihovnou Frantiska Josefa hrabete Kinskeho pred jejim spojenim s dalsimi fondy a vznikem nove c.k.verejne Univerzitni knihovny v roce 1777.

Odpověď

Dobry den, bohuzel se nam nepodarilo nalezt knihu/clanek, ktera by venovala soukrome knihovne F.J.hr.Kinskeho pred jejim zaclenenim do Verejne Universitni knihovny. Nize jsou uvedene knihy, ktere se alespon castecne venuji teto knihovne v souvislosi s jejim zaclenenim do fondu Verejne Universitni knihovny, pripadne popisuji jeji obsah.

SAJIC, Jan. Pokladnice veku : Klementinum a Universitni knihovna. Praha : Narodni a universitni knihovna, 1948. 32 s.
- s. 17 - zacleneni knihovny hrabat Kinskych do fondu, blizsi popis podminek daru

TOBOLKA, Z.V. Narodni a universitni knihovna v Praze, jeji vznik a vyvoj. I, Pocatky knihovny az do r. 1777. V Praze : SPN, 1959. 169 s.
- s. 128 - 135 kapitola "Knihovny hrabat Kinskych" - podrobny popis

DVORSKY, J. Cesky apologeta, general Fr. J. hr. Kinsky, pedagog filantropismu. Hranice nad Becvou : nakl. vlast., 1931. 200 - [1] s.
- s. 25 - podminky predani knihovny hrabat Kinskych

Pokud byste potrebovala jeste vice informaci, doporucili bychom Vam kontaktovat primo Oddeleni rukopisu a starych tisku NK CR (orst@nkp.cz).