Knihovna chotěšovského kláštera

Text dotazu

Dobrý den, dochovala se knihovna chotěšovského kláštera? Popřípadě lze v jejích sbírkách najít nějaké místní lidové písně? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

zodpovídáme Vaše dotazy zaslané prostřednictvím PSK.

K  prvnímu dotazu sdělujeme, že chotěšovská klášterní knihovna v zásadě po zrušení kláštera zanikla (Dějiny kláštera premonstrátek Chotěšov, kapitola Klášterní knihovna, s 156).
Ke druhému dotazu sdělujeme, že v dostupných zdrojích se nenalezly informace o lidových písních v klášterní knihovně Chotěšova.

Knihy a stati k tématu:

HLINIMAZ, Milan. Dějiny kláštera premonstrátek Chotěšov. České Budějovice: Veduta, 2009. 236 s. ISBN 978-80-86829-46-3. (kapitola Klášterní knihovna, s. 156-162)

KRČEK, Jakub. Rušení klášterů na Plzeňsku: Kladruby, Plasy a Chotěšov v době josefínských reforem. Plzeň: Vydavatelství Západočeské univerzity v Plzni, 2013. 193 s. ISBN 978-80-261-0250-2. (katalog klášterní knihovny a Tab. 8, tematický přehled knihovního fondu chotěšovského kláštera v době zrušení, s. 138-140)

KŘEČKOVÁ, Jitka a NEVÍMOVÁ, Petra. Přehled pramenů chotěšovského kláštera ve Státním ústředním archivu v Praze. In: Minulostí Západočeského kraje. Sv. 38. Ústí nad Labem: Albis International, 2003, s. 207-221. ISBN 80-86017-86-6.

HLINOMAZ, Milan. Několik tezí k dějinám kláštera Chotěšov s přihlédnutím k tepelským. In: Minulostí Západočeského kraje. Sv. 38. Ústí nad Labem: Albis International, 2003, s. 185-205. ISBN 80-86017-86-6.

Použité zdroje

katalogy a databáze SVK PK a NK, databáze HÚ AV ČR, JIB, JIB
regionální informační zdroje