knihovna

Text dotazu

Sdělte mi, zda je nějaký rozdíl v náplni činnosti mezi pracovištěm knihovny označeným jako oddělění a jako půjčovna?

Odpověď

Dobrý den, oddělení nemusí souviset se službami knihovny, v podstatě se jedná o organizační strukturu v dané instituci - viz např. organizační struktura naší knihovny http://www.nkp.cz/files/organizacni_rad_2008_cz.pdf či STK http://www.stk.cz/cs/o-nas/organizacni-struktura/ - různé odbory a oddělení k zabezpečení všech funkcí knihovny.

V bázi KTD - Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy (TDKIV)  je uveden termín půjčovna jako "Místnost nebo místo v knihovně sloužící k absenčnímu půjčování" tedy tento pojem přímo souvisí se službami knihovny.

Náplň v jednotlivých odděleních či úsecích té konkrétní knihovny vždy vychází z činností a úkolů, které daná instituce zabezpečuje v rámci svého místa působení, regionu, odbornosti, atd.
Pokud máte zájem o konkrétnější informace po upřesnění svého dotazu, doporučujeme Vám obrátit se na Knihovnický institut NK ČR - viz Služby knihovnám http://knihovnam.nkp.cz/.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

05.03.2009 16:18

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu