Kniha Zvrhnutí orli

Text dotazu

DObrý den, bude přeložena do češtiny knihy od Fréderica Mitteranda Zvrhnutí orli? A k dostání v českých knihovnách? Děkuji
Když byla přeložena od slovenštiny proč zatím ne do češtiny?

Odpověď

Dobrý den,

odhadnout, zda bude uvedená kniha Frédérica Mitterranda přeloženo také do češtiny, bohužel neumíme. Jakmile se tak stane, téměř s jistotou však lze říci, že bude kniha k půjčení v některých knihovnách, minimálně by to mělo být v rámci povinného výtisku v Národní knihovně ČR, Moravské zemské knihovně v Brně a Státní vědecké knihovně v Olomouci (viz povinné výtisky neperiodického tisku https://www.nkp.cz/sluzby/sluzby-pro/povinne-vytisky/zakonpv-neper).

Dle svých možností pak mohou knihu koupit do svého fondu i další české knihovny. Přehled, kde se určitá kniha nachází, naleznete např. v Souborném katalogu ČR (http://aleph.nkp.cz/F/) nebo v Jednotné informační bráně (http://www.jib.cz/V?RN=904699975).

 

O připravovaných novinkách informují některá nakladatelství prostřednictvím tzv. edičních plánů; můžete tedy sledovat, zda-li se tu kniha nevyskytne. Případně je tu možnost napsat přímo do některých vydavatelství.

http://www.argo.cz/edicniplan/

http://www.academia.cz/knizni-katalogy-edicni-plany.html

http://www.dominoknihy.cz/edicni-plan/

http://www.epocha.cz/plan.php

http://www.knihybeta.cz/edicniplan.html 

http://www.alpress.cz/edicni-plan/

http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/o-nas/ke-stazeni

https://www.kosmas.cz/oko/edicni_plany/

 

 

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

28.06.2016 01:13

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu