Kniha s nějvětším počtem stran

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká je nejdelší kniha světa. Nemíním tím jenom jednotlivou knihu, ale napři i ságu, či celou epopej. Doposud jsem se dozvěděl, že by to mělo být Hledání ztraceného času - všechny díly v součtu dávají cca 3200 stran. Je opravdu toto veledílo Marcela Prousta knihou, s největším počtem stran?

Odpověď

Dobrý den,

Guinessova kniha rekordů skutečně uvádí, že nejdelší románem jen Hledání ztraceného času Marcela Prousta (http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/1/longest-novel). Žebříček knih podle počtu stránek nejdete např. na Wikipedii - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_longest_novels.

Guinessova kniha rekordů  také zmiňuje nejtlustší vydanou knihu - http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/6000/thickest-book-published  a další rekordy v této oblasti (např. http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/8000/longest-book-series-travel-guides ). 

Našli jsme však i další možnosti, která kniha je nejrozsáhlejší - http://wiki.answers.com/Q/What_Book_has_the_most_pages,  http://www.kgbanswers.com/how-long-is-the-book-with-the-most-pages/4486319, http://www.omg-facts.com/view/Facts/50079, http://longestbook.wordpress.com/2008/06/26/longest-book-in-the-world-fact-1/.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.04.2013 10:06

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu