Kniha o smrtelných hříších

Text dotazu

Dobrý den, kdysi jsem četla knihu o sedmi smrtelných hříších, ale pravděpodobně takto se nejmenovala. Myslím, že ji napsala nějaká německá psycholožka nebo psychoterapeutka. Dokázali byste ji určit? Moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

knihu, která by odpovídala přesně Vašemu popisu, se nám bohužel nalézt nepodařilo. Vyhledávat beletrii bez znalosti základních údajů typu název, autor nebo nakladatel, je v katalozích knihoven velmi obtížné, protože chybí obsahy knih, které by hledání a následnou identifikaci knihy umožnily. Často se tak stává, že hledáme pomocí běžných internetových vyhledávačů typu Google a doufáme, že se o dané knize již někdo zmínil např. v nějaké diskuzi, fóru či knižní databázi.

Dle vašeho popisu jsme nalezli pouze sérii Seven Deadly Sins americké autorky Robin Wasserman (viz http://www.robinwasserman.com/seven-deadly-sins), podle které byla natočen také film, viz csfd.cz/film/295269-sedm-smrtelnych-hrichu/galerie/.

S dotazem se můžete zkusit obrátit také například na městskou knihovnu (pokud některou navštěvujete, tak přímo tam) - městské knihovny jsou přeci jenom více zaměřené na beletrii. Případně můžete využít některou z dalších knihoven zapojených do služby Ptejte se knihovny. Jejich seznam naleznete na adrese http://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny.

Přejeme Vám hodně štěstí při dalším pátrání.