Kniha o Bezdězu

Text dotazu

Dobrý den,chtěla bych vás požádat o pomoc při pátrání po knize.Často na ni vzpomíná můj tatínek,vyšla v době jeho mládí,přibližně v letech 1938-1939.Bohužel si nepamatuje autora ani název. Hlavní hrdina byl rytíř Bořek a strážil spolu s ostatními rytíři kupce cestující v okolí Bezdězu.Vím že mám informací velmi málo,tatínek by si rád knihu ještě jednou přečetl. Děkuji Vám.

Odpověď

Dobry den, kniha, kterou hledate, je patrne tato:
SELLNER, Karel
Z bezdězských lesů I. Daliboh z Myšlína. Dobrodružná povídka z doby Karla IV. [Čistá u Mladé Boleslavi]: vlastním nákladem Jan Sellner, 1995.
Jedná se o 2 svazky, které obsahují po jedné povídce. Ta o Boříkovi je v první svazku. Vydání, které máte na mysli, je z roku 1932 a obě povídky vyšly v jedné knize. V povídce vystupuje opravdu rytíř Bořík a odehrává se v okolí Bezdězu.