Kniha do vlaku

Text dotazu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli knihovna ve spolupráci s ČD provozuje na některém nádraží "Kniha do vlaku". Chtěla bych tam vrátit jednu vypůjčenou knihu z knihovny z jiného města a zda-li tam můžu přidat i jiné knihy, keré jsem vyřadila z knihovny, třeba by si je někdo rád při cestování přečetl. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

knihovna je do projektu "Kniha do vlaku" zapojena prostřednictvím dejvického nádraží. Zde je místo, kam mohou zájemci knihu si vzít, pročíst a případně ji tam zase vrátit. Jedná se o vyřazené exempláře z fondu knihovny. Taktéž tam můžete Vaše staré knihy umístit pro další zájemce o četbu.

Tato služba však neslouží jako prostředek k vracení zapůjčených knih z našeho fondu, které máte na svém čtenářském kontě! či k vrácení knih z jiných knihoven v ČR.

Veškeré zapůjčené knihy je nutno vracet do knihoven, kde byly zapůjčeny.

Závěrem pro shrnutí - doporučuji zapůjčenou knihu odjinud vrátit do dané knihovny a samozřejmě budeme rádi, pokud doplníte do regálku knihy svými tituly, které mohou zpestřit lidem cestování.

Děkujeme za pochopení.