Klíny, Göhren

Text dotazu

ve o hornické činnosti v této oblasti od 14. století

Odpověď

Dobrý den,

nejvíce informací najdete asi v publikaci: Doležal, Jan. Staré stříbrné doly v Klínech u Litvínova.  Jan Doležal.  Most : Okresní archiv, 1962]. s. 17-32, kterou by měli mít v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem. Další literatura týkající se rudného hornictví a těžby stříbra obecně je zde:

Majer, Jiří, 1933-2007. Rudné hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku : obrazy z dějin těžby a zpracování.  Jiří Majer.  1. vyd. Praha : Libri, 2004. 250 s. ISBN 80-7277-222-8.

Sternberg, Kašpar. Nástin dějin českého hornictví. 1. svazek, Nástin dějin českých dolů díl I. a II. ; 2. svazek, Nástin dějin hornictví a báňského zákonodárství v Království českém.  Kašpar Sternberg.  1. vyd. Ostrava : Montanex, 2003. 570 s.622(437.3). ISBN 80-7225-093-0.

Agricola, Jiří. Dvanáct knih o hornictví a hutnictví = De re metallica XII.  Jiřího Agricoly ; [Přeložili Bohuslav Ježek a Josef Hummel].  Ostrava : Montanex, 2001. 546 s. : il. ISBN 80-7225-057-4.

Vzhledem k tomu, že Klíny spadají do mostecké oblasti, bych Vás odkázala ještě na knihovnu v Mostě, případně v Litvínově. Mohli by mít k dispozici více regionálních inofrmací.

http://www.knihovnamost.cz/

http://www.knihovna-litvinov.cz/

Děkujeme za dotaz.

S pozdravem

Helena Moravcová

Středisko knihovnických a kulturních služeb Chomutov

Email: knihovna@skks.cz

Tel.: 474 619 345

www.skks.cz