klíčová slova

Text dotazu

Dobrý den, píšu bakalářskou práci a neznám pravidla pro psaní klíčových slov. Nevím, jestli mám použít na prvním místě podstatné jméno? např.: literatura česká, vývoj literatury, žánry literární. Nebo musí být na prvním místě přídavné jméno? např.: česká literatura, literární vývoj, literární žánry.

Odpověď

Dobrý den,

podle našich zkušeností jsou klíčová slova na rozdíl od předmětových hesel v obecně přijímané podobě: přídavné jméno a poté podstatné jméno (tedy např. česká literatura, literární vývoj, literární žánry).
Rozhodně bychom Vám ale ještě doporučili ověření v Knihovně knihovnické literatury, http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=04_knihovna_knihovnicke_literatury.htm, kde by Vám k tomuto dotazu mohli sdělit bližší informace.