Klementinum

Text dotazu

Dobrý den prosím Vás potřebovala bych od vás zda-li by jste mi mohli odpovědět na několik otázek, jelkiož pracuji na domácím úkolu a potřebovalal bych správné odpovědi. Předem děkuji
1) K čem uslouží v součásné době bývalý refektář?
2) K čemu dnes slouží bývalý jezuitský divadelní sál?
3) Kdy byl postaven kostel sv. Klementina. Ještě jednou děkuji.

Odpověď

Dobrý den, naše služba bohužel domácí úkoly nezpracovává. Dáváme při takové příležitosti radu, kde hledat. Všechny tyto údaje najdete snadno v knize:
Petr Voit, Pražské Klementinum, Praha 1990.
Kniha je jistě k dispozici v různých knihovnách, v Národní knihovně ji můžete studovat např. v Referenčním centru. Nemáte-li průkazku, stačí vám jednodenní vstupenka za 10 korun.
Upozorňujeme ještě, že kostel nese jméno sv. Klimenta (nikoli Klementina).