Kina v Jablonci nad Nisou

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějakou knihu o historii jabloneckých kin?

Odpověď


Knihu o historii kina v Jablonci nad Nisou ve fondu knihovny nemáme, ale v kronikách města Jablonce nad Nisou, které dostala darem naše studovna pouze k prezenčnímu půjčování, najdete kapitoly o dění ve zdejších kinech v několika posledních letech.
O vzniku a vývoji jablonecké kinematografie pohovořil v naší knihovně 16. 10. 2012 ředitel okresního archivu Mgr. Jan Kašpar. Ve své přednášce připomněl kulaté výročí otevření kina Radnice, vzpomněl na první kina Metropol v hotelu Schwan, kino Fortuna (pozdější kino Oko), kino Jabloň, Invalidů i na nejmladší kino Junior. Promluvil také o prvních jabloneckých dokumentárních filmech, okomentoval ukázku filmu o střeleckém spolku a odhalení památníku cisaře Františka Josefa I. natočenou pro kino Fortuna.
Kontakt na Mgr. Jana Kašpara najdete na: http://www.soalitomerice.cz

Dějiny jabloneckých kin najdete také na internetu:
http://ludekhhavel.blogspot.com/2011/04/okres-na-severu-aneb-jablonecka-kina-i.html

Další informace:
http://www.mestojablonec.cz/cs/mestsky-urad/pro-novinare/tiskove-zpravy/archiv/zpravy-2004/listopad-2004/jablonecka-kina-budou-fungovat-pod-eurocentrem.html
http://www.kinajablonec.cz
kinajablonec@mestojablonec.cz

Obor

Divadlo, film, tanec

Okres

--

Knihovna

Městská knihovna Jablonec nad Nisou

Datum zadání dotazu

06.03.2013 14:47

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu