Kemp - podnikatelský záměr

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych poradit v oboru podnikatelský záměr - kemp. Prosím o radu z jakých stránek bych měla čerpat, a z jaké literatury. Potřebovala bych obecné informace a z praxe např: založení fiktivního kempu.

Odpověď

Dobrý den,

pro zodpovězení Vašeho dotazu jsem prohledala nejprve katalogy knihoven, v Souborném
katalogu ČR (www.caslin.cz) jsem nalezla tyto záznamy:

Zdroj: Souborný katalog ČR (www.caslin.cz)
Caravan & camping : Stále jinde, ale vždy doma : Měsíčník pro všechny příznivce karavaninku a kempování. Roč. 1, 1/95 (listopad 1995)-. -- Praha (147 00 Praha 4, Na Mlejnku 1) : Caravan Car Centrum, 1995-. --    sv. ; 30cm ISSN 1211-1821

Gajdošíková, Olga. Poskytovatel ubytovacích služeb : modul 04. Vyd. 1.. -- Ostrava : Vysoká škola podnikání, 2008. -- 89 s. : il. ; 30 cm + 1 CD-ROM
ISBN 978-80-7410-001-7 (brož

Camping CZ 2009. -- Vyd. 1.. -- Praha : Kempy a chatové osady ČR, 2009. -- 74 s. : barev. il., mapy ; 21 cm. Camping in Vysočina. -- Jihlava : Krajský úřad kraje Vysočina, [2009?]. -- 34 s. : barev. il., mapy ; 21 cm Přeloženo z češtiny? -- Název z obálky. -- Vydavatel: Kraj Vysočina

Camping na Vysočině / [fotografie Jan Jež ... et al.]. -- [Jihlava] : Kraj Vysočina, [2009?]. -- 34 s. : barev. il., mapa ; 21 cm ISBN 978-80-254-7077-0 (v knize neuvedeno : brož.)
Název z obálky -- Na obálce nad názvem: Kraj Vysočina. -- Obsahuje bibliografické odkazy
Oficiální jednotná klasifikace ubytovacích zařízení České republiky : 2010-2012 / AHR ČR - Asociace hotelů a restaurací České rupubliky ... [et al.]. -- Praha : Asociace hotelů a restaurací České republiky, [2010]. -- 23 s. ; 30 cm

Suchánek, Petr. Ekonomika a řízení podniku ubytovacích služeb : distanční studijní opora. Vyd. 1.. -- Brno : Vysoká škola obchodní a hotelová, 2008. -- 162 s. : il. ; 21 cm
ISBN 978-80-87300-00-8 (brož.)

Management v ubytovacím a stravovacím zařízení. -- Vyd. 1.. -- [Praha] : MAG Consulting, 2007. -- 82 s. : il. ; 21 cm ISBN 978-80-86724-23-2 (brož.)   ISBN 80-86724-23-9 (chyb.)  : neprodejné

Beránek, Jaromír. Provozujeme pohostinství a ubytování. 1. vyd.. -- Praha : Grada : MAG Consulting, 2004. -- 180 s. ; 21 cm. -- (Hotely a restaurace). ISBN 80-86724-02-6 (MAG Consulting : brož.)

Na Volném Internetu (www.google.cz) jsem nalezla v plném textu Oborovou příručku
pro hostinskou činnost a ubytovací služby vydanou Hospodářskou komorou České
republiky viz http://www.ahrcr.cz/docman/publikace-a-metodiky/oborova-prirucka-pro-hostinskou-cinnost-a-ubytovaci-sluzby/view/4/. Zde jsou detailně rozepsáno požadavky
na založení kempu. Na této adrese http://www.socr.cz/assets/aktivity/informacni-misto-pro-podnikatele/08_op_ubytovaci_sluzby.pdf je umístěna aktualizace z roku 2009 této
Oborové příručky, tato verze však není tak podrobná.