Když tygřík spí v trávě a potřebuje čurat, probudí se a jde do křovíčka, nebo se počurá do kožíšku?

Vznikl reflex probouzejícího se prostatitka až po vynálezu voňavého povlečení, nebo ani tygřík nechce smrdutý kožíšek?

ačkoli je Váš dotaz poněkud vzdálený náplni práce knihovny Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti (v našich lesích je tygrů pomálu), povedlo se nám za pomoci pracovníků ZOO Praha zjistit, že tygřík, který spí v trávě, už se samostatně pohybuje a tudíž rozhodně nemočí na místo kde spí, tím méně do své srsti. K vymočení ovšem nepotřebuje křoví, neb netrpí studem dotazujícího. Takže močí kdekoli.

Biologické vědy

Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti - knihovna

19.09.2022 13:24