Když harmonika tiše hraje a soumrak padá do zahrad ta láska srdce rozechvívá, vzpomeň si, kdo má Tě rád.

Text dotazu

Dobry den hledam pisnicku kterou hral muj stryc na harmoniku vydela jsem na videu a nikde ji nemuzu najit prosim.vas o pomoc dekuji text pisne co tam.zpiva je .Když harmonika tiše hraje a soumrak padá do zahrad ta láska srdce rozechvívá, vzpomeň si, kdo má Tě rád.

Odpověď

Dobrý den,

píseň s textem, který by přesně odpovídal zmíněnému, se nám bohužel nepodařilo najít. Našli jsme nicméně slovenskou píseň s podobným textem:

Keď mladosť rozkvitá, sťa ruža rozvitá,

zrazu nám tajomná tieseň do srdca zavíta.

Aký to krásny cit, je to snáď lásky svit, bez ktorej nemože nikto v živote šťastný byť.

Refr.:

[:Keď harmonika tíško znie, ku mne sa ktosi privinie, a vlny piesne ma nesú, kde sú dve srdcia blažené.

Keď harmonika zahrá nám, viem že na svete niesom sám, nikomu nič nezávidím, vidím, že tvoju lásku mám.

Láska nám ukáže žitia cestu najjasnejšiu, na nej nám výdy bude spievať pieseň tú najkrajšiu,

Keď harmonika tíško znie, ku mne sa ktosi provinie, a vlny piésne ma nesú, kde sú dve srdcia blažené.:]

Píseň si můžete poslechnout např. na odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=ijAp_meXLmk. Dle našich informací existuje tato píseň i v českém překladu  ("Když harmonika tiše zní"), jeho celé znění se nám ovšem nepodařilo najít.

Obecně je dohledávání na základě úryvků textu velmi složité a, vzhledem k tomu, že neexistují žádné specializované databáze písňových textů, úspěšnost podobného pátrání z velké míry záleží na pouhé náhodě.