Kdo to byl Antonín Barcal

Dobrý den! Bydlím v ulici Antonína Barcala a zjistila jsem, že vůbec nevím, kdo to je a proč se po něm ulice jmenuje. Našlo by se někde něco? Děkuji.

Antonín Barcal se narodil 25.5.1847 v Českých Budějovicích, zemřel 24.6.1927 v Šumperku. Jako operní pěvec působil v Prozatimním divadle, kam byl doporučen kapelníkovi Bedřichu Smetanovi. Byl přesvědčeným slavjanofilem, odešel do Ruska, kde se prosadil jako významná umělecká osobnost. Získal angažmá např. v ruském souboru Kyjevského divadla, byl sólistou Mariinského divadla v Petrohradě, jako pěvec a později režisér se uplatnil ve Velkém divadle v Moskvě. V letech 1898-1921 vyučoval zpěv na moskevské konzervatoři.
Požité zdroje:
Biografický slovník českých zemí / Historický ústav AV ČR. -- Vyd. 1.. -- Praha : Libri, 2004- . -- sv. ; 27 cm

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

11.02.2008 08:29