Kdo je autorem výroku „Zpátky na stromy“

kdo je autorem výroku „Zpátky na stromy“ a v jakém smyslu byl pronesen ?

pod dlouhém pátrání v literatuře a konzultacích s lingvisty jsme dospěli k závěru, že toto úsloví nejspíš pochází z humoristického románu What We Did to Father (1960), který později vyšel v reprintech pod několika dalšími názvy, například: The Evolution Man: Or, How I Ate My Father. Toto dílo britského autora Roye Lewise vyšlo mimo jiné i v češtině pod názvem Co jsme to tátovi provedli. Jedná se o vyprávění o osudech neandrtálské tlupy-rodiny, na jejíž příbězích ilustruje vývoj lidstva.

Použité zdroje

osobní konzultace s fakultními lingvisty

Jazyk, lingvistika a literatura

Knihovna Filozofické fakulty UK

07.05.2018 08:00

Alena píše:
Sobota 16.05.2020 19:08
Zdravím, autorem výroku "zpátky na stromy" je Jean Jacques Rousseau, jež tento citát použil v díle O původu a základech nerovnosti mezi lidmi. Tento výrok odpovídá filosofii, kterou Rousseau zastával. Byl proti soukromému vlastnictví a říkal, že by si lidé neměli přivlastňovat žádný majetek a raději by se měli vrátit na stromy. Jsem si tím jistá – tento rok maturuji ze ZSV.