Kdo je autorem výroku „Zpátky na stromy“

Text dotazu

Dobrý den,
kdo je autorem výroku „Zpátky na stromy“ a v jakém smyslu byl pronesen ?

Odpověď

Dobrý den,

pod dlouhém pátrání v literatuře a konzultacích s lingvisty jsme dospěli k závěru, že toto úsloví nejspíš pochází z humoristického románu What We Did to Father (1960), který později vyšel v reprintech pod několika dalšími názvy, například: The Evolution Man: Or, How I Ate My Father. Toto dílo britského autora Roye Lewise vyšlo mimo jiné i v češtině pod názvem Co jsme to tátovi provedli. Jedná se o vyprávění o osudech neandrtálské tlupy-rodiny, na jejíž příbězích ilustruje vývoj lidstva.

Použité zdroje

osobní konzultace s fakultními lingvisty