Kdo byl Jaroslav Merhaut

Text dotazu

Dobrý den,

chci se zeptat kdo byl Jaroslav Merhaut, podle kterého je pojmenovaná jedna z kladenských ulic.
Předem děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Jaroslav Merhaut (12.11.1897 - 17.6.1942) byl inženýrem a zemědělským radou okresního úřadu. Byl zatčen gestapem po atentátu na německého strážmistra Wilhelma Kniesta. Způsob úmrtí je nejasný, jeden zdroj uvádí, že zahynul v koncentračním táboře. Podle internetového zdroje byl popraven na vojenské střelnici v Praze 8 - Kobylisích.

VYKOUK, Jaroslav. Kladenský uličník, aneb, Průvodce jmény ulic v Kladně. Vlastivědná knižnice Kladenska, sv. 7. Kladno: Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, 2007. ISBN 978-80-903784-3-8.

http://www.lidice.cz/obec/historie/kobyliska/38.html

Použité zdroje

kniha Kladenský uličník aneb Průvodce jmény ulic v Kladně.
internet