Informace o průběhu výkonu základní vojenské služby v letech 1958-1959?

Text dotazu

Dobrý den.Rád bych znal podrobnosti o výkonu základní vojenské služby otce /útvar,zařazení,záznam o odměnách a trestech a pod./.Sloužil v ČSLA v letech 1958-59.Na jaký orgán se mohu obrátit?Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

v dané záležitosti Vám doporučujeme obrátit se na Vojenský ústředí archiv - Vojenský historický archiv (https://www.vuapraha.cz/vojensky-historicky-archiv/ ), který disponuje archivními fondy i pro vojenské záležitosti po roce 1945. Pokud byly informace o jednotlivých osobách vykonávajících základní vojenskou službu archivovány, budou buď uloženy ve výše uvedeném archivu, nebo Vám pracovníci archivu doporučí jinou vhodnou instituci, jež dané archivní zdroje uchovává.