Kde všude bych mohla najít informace o komunistické političce Anně Křenové?

Text dotazu

Anna Křenová (nar. 19. července 1874, někde uvedeno 26. července 1874 – zemř. 1. srpna 1944) byla členkou KSČ a pravděpodobně obětí nacistické okupace. Byla členkou VV (zvolena na II. sjezdu), členkou ÚV (zvolena na VI. sjezdu) a členkou SÚV od 11. listopadu 1924 do 29. září 1925. Děkuji za pomoc

Odpověď

Dobrý den,

podle naší rešerše to vypadá, že o Anně Křenové mnoho napsáno nebylo.

V Historickém kabinetu FF UK je  k dispozici disertační práce:

Hana Matysková: Komunistky ve 20. letech, Univerzita Karlova. Ústav českých dějin, 2012 Zde je lze najít mj. různé zmínky o Anně Křenové a na s. 273 i její kratičký medailonek s odkazem na další literaturu:

Informace může obsahovat:

Příruční slovník k dějinám KSČ, sv. 1, NPL, Praha 1964 Uhrová, Eva: Po nevyšlapaných stezkách, Praha: Mona 1984

Informace o její činnosti by mělo být možno nalézt také v Národním archivu nebo v knihovně Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu.

Anna Křenová sama je spoluautorkou spisku:

Anna Malá a A. Křenová: Program, organisace a taktika komunistických žen, Praha : Komunist. knihk. a naklad. 1921