Kde seženu informace o Jaroslavu Heroutovi?

Text dotazu

Dobrý den, mám doma dvě knihy od autora Jaroslava Herouta, obě se týkají dějin umění, hlavně architektury.
Ráda bych se dozvěděla něco více o jeho životě, ale nemohu dohledat bližší informace.
Někde jsem četla, že se narodil 2.4.1928 v Kutné Hoře.
Budu ráda za jakékoliv další informace.

Odpověď

Dobrý den,

Jaroslav Herout, byl historikem umění, pracovníkem státní památkové péče zabývající se mj. ikonografií

stavebních památek.

Základní informace, zejména o jeho díle, poskytuje Slovník historiků umění, výtvarných kritiků, teoretiků a publicistů v českých zemích a jejich spolupracovníků z příbuzných oborů (A-M).

Detailnější informace by byly patrně k dispozici ve Zprávách památkové péče, článcich:

- K udělení Ceny Ministerstva kultury za památkovou péči v roce 2000, J. Kaigl, ZPP 60/2000, s. 203 - 204

- K význačnému výročí Jaroslava Herouta, J. Petrů, ZPP 64/2004, s. 146 - 149

 - Jaroslav Herout.  Vitruvius českého školství.  Pospíšil, Aleš,  IaC10460/2010
Výtvarná výchova : časopis pro výtvarnou a obecně estetickou výchovu školní a mimoškolní 1210-3691 Roč.50, 2010, č.4, s.1-3 : čb. obr.
Odkaz na záznam: http://katalog.upm.cz/documents/138142

  Pokud budete mít zájem, články lze okopírovat a poslat poštou, nebo se můžete stavit přímo v Knihovně UPM,

www.knihovna.upm.cz

(otevírací doba: út - pá: 11 - 19 hod, so: 11 - 15 hod)