Kde mohu najít starou učebnici?

Text dotazu

Dobrý den, ztratila se mi stará učebnice češtiny, autorem byl prof. Bečka a kolektiv. Byla to unikátní kniha, tak bych ji ráda sehnala. Ptala jsem se ve všech antikvariátech (kamenných i onlinových), ale nikde nic. Konkrétně šlo o učebnici češtiny pro střední školy či učiliště, pro studující při zaměstnání. Používala se v 70. letech. Obávám se, že "normální" cestou se k ní nemám šanci dostat, nevypadala totiž nijak atraktivně, takže pochybuji, že by si ji někdo schoval.
Dnes se chytám ještě vás jako posledního stébla - není možné, že je někde uložen jeden archivní výtisk?
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o některou z níže uvedených učebnic? Nejnovější vydání je digitalizováno, můžeme Vám nabídnout tištěnou kopii.
* ČECH, Eduard, ed., KAŇKA, Jan, ed. a BEČKA, Josef Václav, ed. Učebnice českého jazyka pro ekonomické školy a pro studium při zaměstnání na odborných školách. 1. vyd. Praha: SPN, 1961. 393, [6] s. Učebnice pro odb. školy.
* ČECH, Eduard, KAŇKA, Jan a BEČKA, Josef Václav. Učebnice českého jazyka pro studium při zaměstnání na odborných školách a pro ekonomické školy. 2., nezm. vyd. Praha: SPN, 1962. 394, [2] s. Učebnice pro odb. školy.
* ČECH, Eduard, ed., KAŇKA, Jan, ed. a BEČKA, Josef Václav, ed. Učebnice českého jazyka pro studium při zaměstnání na odborných školách a pro školy ekonomické. 3., nezm. vyd. Praha: SPN, 1963. 395, [1] s. Učebnice pro odb. školy.

Pokud ne, podívejte se do katalogu Národní knihovny ČR na webové adrese https://aleph.nkp.cz do báze NKC a zadejte do příkazového řádku autorovo jméno, zobrazí se Vám přes 60 výsledků.