Kde je možné sehnat dobovou literární kritiku k dílu A. Lustiga Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou?

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych v rámci seminární práce najít dobovou kritiku k vydání knihy Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou od Arnošta Lustiga. Kde by se tato literární kritika dala vyhledat?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

recenze Modlitby pro Kateřinu Horovitzovou z roku 1964 můžete nalézt v databázi Ústavu pro českou literaturu AV ČR (http://biblio.ucl.cas.cz/). Do vyhledávání stačí zapsat název knihy, tj. Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou. Nalezené články jsou uspořádány chronologicky, tj. nejstarší z poloviny 60. let naleznete na ke konci výsledků.

Další recenzi z roku 1964 jsme našli ve všeobecné článkové bibliografii Články v českých časopisech:

* KAFKA František: Lustigova velká novela - klenot. = Věstník židovských nábožen. obcí v Československu, r. 26. 1964, č. 5. s. 7.

Dostupnost jednotlivých periodik, v nichž recenze vyšly, si můžete ověřit např. v Souborném katalogu ČR (https://skc.nkp.cz).

Pokud byste měla zájem o zhotovení kopie vybrané recenze, dejte nám, prosím, vědět na reference@nkp.cz.