Kde hledat odborné články?

Text dotazu

Dobrý den, slyšela jsem, že fungují různé internetové databáze, které mi podle kritérií najdou publikace a odborné články na požadované téma, i v cizím jazyce. Mohli byste mi poradit nějaký takový server, prosím? Sháním literaturu a aktuální články na téma zákonodárná moc v Rumunsku a Bulharsku. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

ano, máte pravdu, navíc kromě  Národní knihovny nabízejí přístup do zahraničních databází i další  knihovny v České republice - např. v Praze Akademie věd, v Brně Moravská zemská knihovna, Vědecká knihovna v Olomouci, aj.
Podmínkou k využívání těchto databází je v Národní knihovně registrace = průkaz čtenáře, http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/stat-se-ctenarem,
http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/vyuzivat-licencovane-databaze.

České články pak můžete vyhledávat v bázích Národní knihovny  ANL, ANL+ (volně, bez registrace) a Anopress, http://www.nkp.cz/sluzby/jak-najit/clanky, http://full.nkp.cz/ (s registrací).
Musíte ovšem počítat s tím, že část záznamů v případě ANL a ANL+  není plnotextová - může se jednat pouze o bibliografický záznam nebo abstrakta.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.01.2013 15:22

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu