katalogizacni zaznam

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se informovat na tento záznam ve vašem katalogu:
Beránková, Hana
Činnost tiskařské rodiny Komárků v Římě / Hana Beránková
In: Miscellanea oddělení rukopisů a starých tisků Národní knihovny České republiky. -- Praha : Národní knihovna České republiky, 1996. -- Sv. 12, s. 59-73

Zpracovávám rešerši na téma Vznik a vývoj českého knihtisku a tento pramen jsem do ní chtěla zahrnout. Po ověření udaného zdroje, jsem však zjistila, že dokument nelze dohledat ani podle roku vydání ani podle příslušného svazku.
Mohli byste mi prosím zaslat kompletní katalogizační informace o tomto díle? Děkuji předem

Odpověď

Dobrý den,

odkaz na záznam v online katalogu NK ČR viz.
http://sigma.nkp.cz/F/NLF6KJU64359RCF6E5X8RLXAEPEXIN2U8E7SX4IUJ2BL3QXK26-00540?func=full-set-set&set_number=020053&set_entry=000064&format=999 . Tento záznam vyhledáte v online katalogu NK ČR, zadáte-li do pole "Slova z názvu"
jméno Miscellanea.
Poněvadž je "Činnost tiskařské rodiny..." částí celku Miscellanea, je zkatalogizována kniha jako celek.

Konkétně se jedná o diplomovou práci Tiskařská rodina Komárků v Římě Hany Beránkové, která je uložena v knihovně UK, FF. Zde je k dispozici její katalogizační záznam:
http://praha2.ff.cuni.cz/tinweb/tw?ST=03&PZ=10&KDE=016&JAK=L&RET=Tiska%C5%99sk%C3%A1+rodina+Kom%C3%A1rk%C5%AF+v+%C5%98%C3%ADm%C4%9B )