Katalog k Šaldově knihovně

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě, zda existuje katalog knihovny F. X. Šaldy, jejíž větší část se dnes nachází ve fondech Národní knihovny (online katalog, případně lístkový katalog přímo v knihovně). Potřeboval bych zjistit, zda Šalda vlastnil určité konkrétní knihy (jakákoli díla od J. A. Komenského). Rád bych přijel do Prahy katalog prostudovat, ale nevím, jestli a kde je k dispozici. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Šaldova knihovna je v Národní knihovně ČR uložena v Národním konzervačním fondu v Hostivaři. Přidělena jí byla signatura začínající číslem 71. Zda některá konkrétní kniha je v NK ČR uložena pod signaturou 71 můžete zjistit za pomoci rozšířeného vyhledávání v online katalogu Národní knihovny:  https://aleph.nkp.cz/F/DBBS6EEQYY3P3AE2QF3CDNR8GET66LPDMC5TADH4YF666SPEXI-20649?func=file&file_name=find-d)

Zadávané výrazy:

První řádek:

 Vyberte údaj pro vyhledávání: signatura Zadejte slovo: 71 *

 

Druhý řádek:

Vyberte údaj pro vyhledávání: autor

Zadejte slovo: Komenský

 

Z tohoto vyhledávání vyplývá, že pod signaturou 71 je v Šaldově knihovně dostupná jedna kniha J. A. Komenského:

KOMENSKÝ, Jan Amos. Jana Amosa Komenského Písně některé nábožné. [Praha: Karel Reichl, 1928. 104 s. Špalíček; Sv. 3.

 

Fond Šaldovy knihovny se půjčuje pouze v případě doloženého studijního zájmu o F.X Šaldu (viz: http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/knihovni-rad-a-dalsi-pravidla/konzervacni-fondy )

 

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.05.2018 21:58

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu