katalog CK, jejich historie

Text dotazu

Dobrý den, hledám informace o katalozích cestovních kanceláří a potřebuji k tomu i informace o historii samotných katalogů. CK na mé žádosti většinou nereagují, proto se s prosbou obracím i na vás. Je možné u vás najít nějaké informace o těchto katalozích?

Odpověď

Dobrý den,

Národní knihovna je sice příjemcem povinných výtisků periodických i neperiodických publikací, nicméně katalogy a propagační materiály cestovních kanceláří nespadají do této kategorie jednoznačně a nejsou v tomto ohledu systematicky sledovány. Tedy to, co u nás lze najít, je jen část.
Záznamy o takových publikacích najdete v našem katalogu (báze NKC - http://sigma.nkp.cz/F). Ty pak je možné studovat.
Zkuste v poli Kombinace slov z různých údajů zadat cestovní kanceláře nebo cestovní ruch a projít výsledky (omezit výsledek lze pomocí položek Filtrovat, Zpřesnit)

Najdete tu mj. následující publikaci, která by vám snad mohla pomoci:

Cestovní ruch prostřednictvím cestovních kanceláří za rok ... = Tourism activities of tour operators in ... / zpracoval odbor statistiky služeb. -- Praha : Český statistický úřad, [199-]- . -- sv. ; 30 cm
- vyšlo za rok 2001

Adresy, které je možné použít:
- http://www.ackcr.cz/
- http://www.asmat.cz/
- Český statistický úřad http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/cestovni_ruch
- zde by bylo možné zkusit dotaz na další zdroje.

V databázi archivních fondů (http://www.mvcr.cz/archivnictvi/index.html) lze zjistit archivy zejména starších CK (na zadání: cestovní kancelář, je asi 5výsledků, zkuste ale také podle názvu CK).

Pokud potřebujete informace od konkrétních kanceláří, je dobré podle našich zkušeností s institucemi se dotázat telefonicky nebo osobně, spíše než e-mailem.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.12.2007 15:02

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu