Kašna v Dlouhé ulici, Příbram

Text dotazu

Vážení, ráda bych se na Vás obrátila s prosbou o informaci, jaký je osud kamenné kašny, umístěné v Dlouhé ulici v místech dnešní restaurace Šalanda. Máte k dispozici nějaké fotografie?

Odpověď

Dobrý den,

zjistili jsme, že kašna byla odstraněna v 90. letech a nyní je na skládce Technických služeb, není bohužel celá, zůstalo z ní pouze torzo  Podle místního starousedlíka by měla být opravena a umístěna na dolním místě Komenského náměstí, samozřejmě pouze jako dekorace, nebyla by funkční. Podle Technických služeb je však ve velmi špatném stavu a není tedy jisté, že se záměr podaří uskutečnit. O fotografii původní kašny jsme požádali příbramský archiv, čekáme na odpověď. Pokud fotografii mají, pošleme ji dodatečně.

Použité zdroje

DOM. Příbramské starožitnosti aneb vážíme si zdejší historie?. Periskop, 2011, 22(40), s. 4, fotografie. ISSN 1212-186X.

DOM. Příbramské starožitnosti aneb vážíme si zdejší historie? : (Pokračování). Periskop, 2011, 22(41), s. 4, ISSN 1212-186X.

ČERMÁK, Vítězslav. Příbramské "Kašny" v zapomenutí času i dějin. Příbramsko Plus, 2012, 2(19), s. 2.