Karviná Ráj otevřeni nemocnice rok.

Text dotazu

Ve kterém roce byla otevřená nemocnice v Karviné Ráj.

Odpověď

Dobrý den,

pane Žebrok, na stránkách NSPKA jsem našla odkaz na historii nemocnice. Je tam napsáno

"Až konečně 1. října 1958 se slavnostně přestřihuje páska a nemocnice v Karviné-Ráji byla otevřena oficiálně. Nevadilo, že budova polikliniky byla dokončena na úrovni hrubé stavby a budovy pavilonů byly ještě v základech. Pavilon plicního oddělení byl otevřen v roce 1961 a infekční pavilon teprve v roce 1962. V říjnu 1958 nastalo velké stěhování personálu, vybavení i pacientů, a to za plného provozu. Během pohotovostní služby se například ještě operovalo v Orlové, dopolední operační program už probíhal v Karviné. Orlovská nemocnice osiřela, ale jak se ukázalo, ne nadlouho."

Odkaz na celou historii nemocnice je zde: http://nspka.cz/cs/zdravotnik/z-nasi-historie.html

Dále jsem našla v našem katalogu knihu: BUDIN, Karel. Po stopách historie: věnováno 50. výročí NsP Karviná - Ráj a 30. výročí NsP Orlová - Lutyně. 1. vyd. Karviná: NsP Karviná - Ráj, 2008. [87] s. Knihu Vám můžeme za 10 Kč objednat prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby z Městské knihovny v Petřvaldě.

Přeji krásný den.