Karolína Adamová

Text dotazu

Prosím o informace, životopisu o autorce p. Karolině Adamové. Děkuji

Odpověď

Dobry den, informace o autorce Karolina Adamove jsme v prvni rade cerpali z  baze narodnich autorit
http://sigma.nkp.cz/F/  (báze AUT), budovane Narodni knihovnou CR

              Adamova, Karolina, 1948-
               Adamova, J., 1948- [o]
               Narozena 15.3.1948 v Melniku. doc., JUDr., CSc.,
                          pravnicka, zabyva se dejinami ceskeho a
                          ceskoslovenskeho prava, pravni archeologii a
                          politologií.
                          Adamova,J.-Soukup,L.: Prameny k dejinam prava v
                          ceskych zemich (2. vyd.) - chybna iniciala
                          krestniho jmena

Hlavnim zdrojem informaci ale je: Lexikon soucasnych ceskych historiku.
Praha: Historicky ustav Akademie ved Ceske republiky, 1999.
Str. 17, 3. heslo: ADAMOVA, Karolina, * 15.3.1948, Melnik, doc. JUDr. PhDr.
CSc.
vystudovala SVVS Praha (1963-66), PF UK (1966-71), JUDr. 1971, CSc 1975, habilitace 1994 v oboru pravni historie heslo uvadi zamestnani pravnicky-historicky v ruznych obdobich, bibliografii clanku a prispevku do ruznych periodik a sborniku apod.
Pokud byste mela zajem,  je zde uveden i kontakt na autorku Pramenu k dejinam prava Karolinu Adamovou (zda stale plati, ale neoverujeme):
Adamova@prf.cuni.cz.