karentovaný a excerpovaný časopis

Text dotazu

Dobrý den, dá se definovat rozdíl mezi karentovaným (CC) a excerpovaným
časopisem? Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

Current contents je seriálový dokument reprodukující obsahy nejnovějších čísel významných vědeckých časopisů z určité oblasti nebo oboru, s cílem informovat o aktuální článkové odborné literatuře (zdroj: Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy (TDKIV),
http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=KTD) .Obsahuje tedy úplnou informaci o tom, jaké články se v konkrétním čísle periodika nacházejí.
Naproti tomu v excerpovaném časopise (periodiku) mohou být bibliografické záznamy článků pořizovány pouze výběrově, k nějakému tématu, oboru, pro potřeby bibliografie apod.
Nepodařilo se nám nikde nalézt rozdíl mezi těmito dvěma pojmy, ale informace uvedené výše vycházejí z naší praxe a zkušeností. Doporučovali bychom Vám ověřit si je ještě v Knihovně knihovnické literatury, http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=04_knihovna_knihovnicke_literatury.htm .

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.02.2008 09:53

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu