Karentované časopisy

Text dotazu

Dobry den zaoberam sa problematikou Technology Enhanced Learning (termin 7RP), kde aplikujem svoj softver, ktory umoznuje o.i. robit viacjazycne internetove reserse a vytvarat si osobny informacny system. Podla internetu by to malo patrit medzi kniznicne a informacne vedy. Rad by som to publikoval v nejakom karentovanom casopise lebo som zistil, ze moj pristup k spracovaniu vedomosti a informacii je iny, nez ako vam to programuju informatici (toto moze pouzivat laik - malo zrucny pri praci s PC).
a) vychadza v CR v tejto oblasti nejaky karentovany casopis
b) mal by niekto o to zaujem - o spolupracu.

Odpověď

Dobrý den, v Current Contents není bohužel evidován žádný časopis z obasti informační vědy a knihovnictví vycházející v ČR. Přehled karentovaných časopisů v této kategorii můžete získat na adrese http://scientific.thomsonreuters.com/cgi-bin/jrnlst/jlresults.cgi?PC=B&SC=LIB.

Pokud budete mít zájem, můžete za účelem publikování článku kontaktovat redakci některého z jiných knihovnických periodik v ČR:
http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=06_Knihovnicka_a.htm&PHPSESSID=51b40079adfa93c5e3bf8c20ae7861cc#CR  

Knihovny můžete s nabídkou spolupráce hromadně oslovit buď pomocí některé z diskuzních konferencí (http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=02_diskusni_konference.htm),
nejvyužívanější je asi konference KNIHOVNA, nebo jednotlivě výběrem konkrétní instituce prostřednictvím některého z uvedených adresářů (http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=01_adresare.htm).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.05.2009 10:33

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu