Karel Klostermann

Text dotazu

Chtěla bych se dozvědět o životě spisovatele Karla Klostermanna, nevím jestli existuje jeho biografie, četla jsem, že 30 let učil na gymnáziu v Plzni, proto zkouším získat informaci u vás.

Odpověď

Zasílám Vám 6 záznamů biografických publikací K.K. z našeho elektronického katalogu. Dále potvrzuji pedagogické působení K.K. v Plzni (1873-1908 učil na německé reálce) a nabízím využití databáze regionálních osobností REOS ve speciální studovně SVK PK, případně objednání zpracování personální rešerše K.K. na našich webových stránkách http://www.svkpl.cz/tiskopis.htm.
Signatura: 9132798
Karel Klostermann : personální bibliografie / zpracovali Jiřina Mikuškovičová a Jitka Saková. -- České Budějovice : Krajská knihovna, 1976. -- 71, [1] s. ; 8°

Signatura: 391A39920
Drobné prózy ; Vlastní životopis / Karel Klostermann ; [Vybral, k tisku připravil a úvodní poznámkou opatřil Vladimír Horpeniak] ; [Ilustrace Zdeněk Rumler]. -- Sušice : Radovan Rebstöck, 1998. -- 47 s. : il. ISBN 80-85301-60-1

Signatura: 20B6773
Život a dílo Karla Klostermanna / Napsal Max Regal. -- V Praze : Jos. R. Vilímek, 1926. -- 176 s., čb. fot.

Signatura: 391A12438
Nad literárním odkazem Karla Klostermanna : přehled českého díla Karla Klostermanna / Bohumil Polan. -- V Plzni : Osvětová rada města Plzně, [1948]. -- [7] s.

Signatura: 391A8763
Básník Šumavy / Václav Dresler ; s úvodem A. Heyduka a vlastním životopisem K. Klostermanna. -- Brno : Václav Dresler, 1914. -- 64 s.

Signatura: 9115591
Karel Klostermann (1848-1923) : literární pozůstalost / Jan Wagner. -- Praha : Památník národního písemnictví, 1965. -- 4 s. ; 8