Karel Kahovec

Text dotazu

Dobrý den, pamatuji si z dětství píseň, kterou zpíval Karel Kahovec, nelze nikde najit ani v jeho diskografii...část textu...Rád mám rád, vždyť stačí jen znát těch pár slabik, co nedají spát, šeptám ti je sám a pak zkouším hrát, protože mám rád. Rf..sen sílu slibu má, v ruce držím třmen, jen nasednout, pak přijde náš den...v originále zpíval Johnny Cash.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

kolegové provedli na základě Vašeho dotazu průzkum aktuálně v našem fondu přítomných nahrávek Karla Kahovce. Na žádném z našich nyní přítomných nosičů v Ústřední knihovně dle jejich zjištění bohužel není skladba, která by textově a názvově odpovídala citovanému úryvku. Možná to tedy jen znamená, že píseň nebyla žádnou nahrávací společností vydána
a byla provozována jen živě na koncertech a případně v rozhlasovém vysílání.

Je také možné, že tato nahrávka pouze není ve fondu MKP. Je možné dotázat se např. Českého rozhlasu, zda skladba není v jejich archivu. O interpretaci repertoáru J. Cashe pan Kahovec hovořil v audiozáznamu, zdá se nám, že se nemusí opravdu jednat o vydané skladby, které by byly v jeho diskografii: https://regiony.rozhlas.cz/karel-kahovec-zpevak-7422341