Karel IV., datum a místo smrti

Text dotazu

Kdy a kde zemřel Karel IV.?

Odpověď

Dobrý den, Karel IV. zemřel 29. listopadu 1378 kolem sedmé hodiny večerní v Praze, s největší pravděpodobností na Pražském hradě, s jehož rekonstrukcí Karel IV. začal a pokračoval v ní jeho syn Václav IV.

Použitá literatura:

HORA-HOŘEJŠ, Petr. Toulky českou minulostí. Díl 2, [Od časů Přemysla Otakara I. do nástupu Habsburků (1197 - 1526)]. 2. vyd.. Praha : Baronet, 1995. 454 s. ISBN 80-85890-20-8