Karel Ignác Thám

Text dotazu

Dobrý den,
je možné ještě někde sehnat ke koupi či k půjčení Obranu Jazyka Českého od Karla Ignáce Tháma?

Odpověď

Dobrý den,

kniha Obrana jazyka českého od Karla Ignáce Tháma vyšla podle Souborného katalogu ČR ve dvou vydáních, a to v roce 1783 a 1918. Dostupnost obou vydání v českých knihovnách zjistíte právě v Souborném katalogu, který je volně dostupný na adrese http://aleph.nkp.cz/F/ (báze SKC).

Většina knihoven knihy půjčuje, byť většinou prezenčně, tj. pro studium přímo v knihovně, nikoli domů. V případě, že nejste uživatelem žádné z knihoven, která titul vlastní, požádejte vaši knihovnu o zprostředkování titulu prostřednictvím meziknihovní služby.

Další možností hledání knihy v knihovnách je prostřednictvím Jednotné informační brány (www.jib.cz), která mimo jiné umožňuje vyhledávat v různých typech knihoven.

Co se týká prodeje knihy, zde by přicházely v úvahu nejspíše hlavně antikvariáty. Zajímavá je webová stránka http://muj-antikvariat.cz/, která sdružuje více antikvariátů a umožňuje prohledávání jejich katalogů. V současné době jsme zde bohužel titul nenašli. Doporučujeme však sledovat nabídku antikvariátů, příp. využít služeb tzv. "hlídacího psa", kdy se majitelé antikvariátů snaží hledanou knihu pro zákazníka někde získat.