Karel Ignác Thám

Text dotazu

Dobrý den,
je možné ještě někde sehnat ke koupi či k půjčení Obranu Jazyka Českého od Karla Ignáce Tháma?

Odpověď

Dobrý den,

kniha Obrana jazyka českého od Karla Ignáce Tháma vyšla podle Souborného katalogu ČR ve dvou vydáních, a to v roce 1783 a 1918. Dostupnost obou vydání v českých knihovnách zjistíte právě v Souborném katalogu, který je volně dostupný na adrese http://aleph.nkp.cz/F/ (báze SKC).

Většina knihoven knihy půjčuje, byť většinou prezenčně, tj. pro studium přímo v knihovně, nikoli domů. V případě, že nejste uživatelem žádné z knihoven, která titul vlastní, požádejte vaši knihovnu o zprostředkování titulu prostřednictvím meziknihovní služby.

Další možností hledání knihy v knihovnách je prostřednictvím Jednotné informační brány (www.jib.cz), která mimo jiné umožňuje vyhledávat v různých typech knihoven.

Co se týká prodeje knihy, zde by přicházely v úvahu nejspíše hlavně antikvariáty. Zajímavá je webová stránka http://muj-antikvariat.cz/, která sdružuje více antikvariátů a umožňuje prohledávání jejich katalogů. V současné době jsme zde bohužel titul nenašli. Doporučujeme však sledovat nabídku antikvariátů, příp. využít služeb tzv. "hlídacího psa", kdy se majitelé antikvariátů snaží hledanou knihu pro zákazníka někde získat.

 

 

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

20.01.2016 11:43

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu