Karel Čapek - film

Text dotazu

Dobrý den, mohli byste mi prosím Vás napsat nějaký film natočený o Karlu Čapkovi, nebo nějaké jeho zfilmované dílo. Moc děkuji Chudobová

Odpověď

Dobré ráno,
zasílám Vám žádanou informaci a přeji krásný den.....

Alena
Rozkovcová -OOS MK Jablonec nad Nisou
  1.. Zlatý klíček (1922) - film podle původního námětu K. Čapka, režie a
scénář: Jaroslav Kvapil
  2.. Loupežník (1931) - filmové zpracování Čapkovy stejnojmenné divadelní
hry, režie a scénář: Josef Kodíček.
  3.. Bílá nemoc (1937) - filmové zpracování Čapkovy divadelní hry, režie a
scénář: Hugo Haas.
  4.. Hordubalové (1938) - film podle románu Hordubal, režie: Martin Frič,
scénář: Martin Frič a Karel Čapek.
  5.. Čapkovy povídky (1947) - filmové zpracování několika povídek z knihy
Povídky z jedné a druhé kapsy (Propuštěný, Ukradený spis, Poslední soud,
Případ s dítětem, Balada o Juraji Čupovi), režie: Martin Frič, scénář:
Jaroslav Žák a Martin Frič.
  6.. Krakatit (1948) - film podle stejnojmenného románu, režie: Otakar
Vávra, scénář: Jaroslav Vávra a Otakar Vávra.
  7.. O věcech nadpřirozených (1958) - filmové zpracování dvou povídek z
knih Povídky z jedné kapsy a Bajky a podpovídky (Glorie, Právní případ,
Tajemství písma, Naprostý důkaz), režie: Jiří Krejčík, Jaroslav Mach, Miloš
Makovec, scénář: Vladimír Bor, Jiří krejčík, Josef Mach, František Daniel,
Miloš Makovec.
  8.. První parta (1959) - film podle stejnojmenného románu, režie a scénář:
Otakar Vávra.
  9.. Čintamani a podvodník - filmové zpracování dvou povídek z Povídek z
jedné kapsy (Čintamani a ptáci, Příběh sňatkového podvodníka), režie a
scénář: Jiří Krejčík.
  10.. Hordubal (1979) - film podle stejnojmenného románu, režie: Jaroslav
Balík, scénář: Václav Nývlt.
  11.. Temné slunce (1980) - film inspirovaný románem Krakatit, režie:
Otakar Vávra, scénář: Otakar Vávra a Jiří Šotola.
  12.. Plaché příběhy (1982) - filmové zpracování tří povídek z Povídek z
jedné kapsy (Rekord, Vražedný útok, Modrá chryzantéma), režie: Dobroslav
Zborník, Zdeněk Flídr, Tomáš Tintěra, scénář: D. J. Novotný.
  13.. Člověk proti zkáze (1988) - životopisný film
  14.. Lotrando a Zubejda (1997?) - film na námět Čapkovy pohádky Pohádka o
zdvořilém loupežníkovi z knihy Devatero pohádek, scénář: Zdeněk Svěrák.
  15.. Na zámku (1999) - film podle stejnojmenné povídky ze sbírky Trapné
povídky, režie: J. Strach, dosud neuvedeno.