Kamýk nad Vltavou, vznik jména

Text dotazu

Jak vznik název Kamýk nad Vltavou?

Odpověď

Dobrý den, název obce Kamýk nad Vltavou má původ ve staroslověnském slově kamy = kámen, staročesky - kamýk = kámen, kamínek.

Informace o obci naleznete například na internetových stránkách:

http://www.obeckamyk.cz/

a v knize: DURDÍK, Tomáš. Dějiny Kamýka nad Vltavou. [Praha] : Česká expedice, 1996. ISBN 80-85281-38-4

Zdroj:

PROFOUS, Antonín. Místní jména v Čechách : Jejich vznik, původní význam a změny. Díl II, CH-L. 1. vyd. Praha : Č. akad. věd. a umění, 1949.