Kampylobakterie

Text dotazu

Ráda bych se dozvěděla informace o \"kampelobakterii\". Prý je to onemocnění střev objevující se bolestí břicha a průjmem.Je to nemoc \"z kuřecího masa\" a je to druhá nejčastější nemoc po salmoneloze.Jaká je inkubační doba? Jaký je způsob nákazy a přenosu?

Odpověď

Dobrý den,
v příloze je dokument, který shrnuje základní informace o salmonelóze a kampylobakterióze. Adresa zdroje je www.khshk.cz/EPIDA_AKTUAL/ JINE_EPIDA_AKTUAL/sakaobec.doc. Níže jsou uvedeny informace o campylobacterii u zvířat.
Campylobacter:
- u zvířat - druhy vyvolávající infekce reprodukčních orgánů a infekce střeva
- Camyplobacter jejuni je součást mikroflóry střeva u řady druhů savců a ptáků
- je běžným nálezem ve střevě ptáků různých druhů, může však vyvolat infekční kampylobakterovou hepatitidu drůbeže
- kontaminované potraviny nebo přímý kontakt se zvířaty mohou být zdrojem infekce člověka u kterého vyvolává enteritidy (zánět střeva - průjmy...)

Obor

Lékařství

Okres

--

Knihovna

Datum zadání dotazu

14.03.2008 12:51

Alžběta Pilařová píše:
Středa 05.10.2016 13:36
Dobrý den,chtela bych se zeptat,ma 19ti měsíční dcera má podezření na kampylobakterii docetla jsem se že se člověk může nakazit i z ptačího( papousciho) trusu.mame doma 2 volné puštěné korely je možné že to chytla od nich?
PSK - admin píše:
Čtvrtek 06.10.2016 08:48
Odpověď jsme Vám zaslali e-mailem- S pozdravem PSK
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu