kalkuloasthenické projevy

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli dohledáte spojení KALKULOASTHENICKÉ PROJEVY. Sestře to diagnostikovali v pedagogicko-psychologické poradně spolu s dyslexií a dysortografií. Tyto dvě slova jsem dokázala dohledat,ale co znamenají Kalkuloasthenické projevy nikde. Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel se nám nepodařilo vyhledat, co toto spojeni "Kalkuloasthenické projevy" znamená, ale pokud toto Vaši sestře diagnostikovali v pedagogicko-psychologické poradně, pak Vám to také musí být schopni vysvětlit. Zkuste se tedy obrátit přímo na ně.

Nám se podařilo najít pouze to, že astenická osobnost (pozn.: astenie = celková tělesná slabost), osobnost inadekvátní, osobnost pasivní, osobnost poraženecká. Charakteristické znaky tohoto typu osobnosti jsou: ponechávání odpovědnosti za důležitá životní rozhodnutí osobám, na nichž je postižený závislý, podřizuje jim vlastní potřeby, neochota mít na tyto osoby jakékoli požadavky, přehnané obavy, že bude opuštěn a nebude schopen se o sebe postarat. Pěstuje závislé vztahy, rychle se sbližuje, přilne, postižený se cítí bezmocný, neschopný, bez životní síly.
(http://cs.wikipedia.org/wiki/Porucha_osobnosti)

A kalkulo -> předpokládáme ze slova kalkulovat = předvídat, počítat s něčím, zamýšlet, plánovat.

Zdroje:

* http://cs.wikipedia.org/wiki/Porucha_osobnosti
* http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/kalkulovat

Projité zdroje:

* http://aleph.nkp.cz/cze/nkc
* LANIADO, Nessia. Máte neklidné dítě? 1.vyd. Praha : Portál, 2004. ISBN 80-7178-868-6.
* KOCUROVÁ, Marie. Specifické poruchy učení a chování. Plzeň : Západočeská univerzita v Plzni, 2000. ISBN 80-7082-705-X.

Obor

Výchova a vzdělávání

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

13.12.2012 13:34

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu