Kalendář Koleda

Text dotazu

Dobrý den,
zpracovávám práci na novelu Boženy Němcové V zámku a v podzámčí. Zjistila jsem, že poprvé vyšla v 7. ročníku kalendáře Koleda v roce 1856. Chtěla jsem si toto první vydání prohlédnout na Krameriovy, ale bohužel ročník, ve kterém byla novela uvěřejněna, tam nebyl. Chtěla bych se tedy zeptat, jestli by neexistoval jiný způsob, jak se k tomuto ročníku dostat.

Odpověď

Dobrý den,

Vámi žádaný titul Národní knihovna má, ale pouze jako archivní exemplář. To znamená, že se nachází v centrálním depozitáři v Hostivaři. Nelze si jej půjčit absenčně (domů), ale můžete si jej prohlédnout po předchozím objednání přímo na místě. Musíte ovšem být registrovanou čtenářkou NK. Objednat se dokument můžete osobně v Hale služeb v Klementinu či telefonicky.

Zde je kontakt na centrální depozitář:

Adresa:

Národní knihovna ČR

Centrální depozitář

Sodomkova 2/1146

102 00 Praha 15 - Hostivař

mapa na www.mapy.cz

Doprava:

Směr: Kobylisy, Prosek, Metro Kolbenova - autobus č.183 - stanice Kablo

Směr: Metro Skalka – autobus č. 271 - stanice Myšlínská

Směr: Metro Háje - autobus č. 271 - stanice Myšlínská

Směr: Chodov - autobus č.122 - stanice Myšlínská

Směr: Strašnice, Vršovice, centrum - tramvaj č. 22, 26 - stanice Hostivařská

Telefon:

281 013 111 (ústředna)

Signatura tohoto periodika je 55 E 000007/R.1856.

Zdroje:

Online katalog Národní knihovny ČR:

https://aleph.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-b&local_base=nkc

– autobus č. 271 - stanice Myšlínská

Směr: Metro Háje - autobus č. 271 - stanice Myšlínská

Směr: Chodov - autobus č.122 - stanice Myšlínská

Směr: Strašnice, Vršovice, centrum - tramvaj č. 22, 26 - stanice Hostivařská

Telefon:

281 013 111 (ústředna)

Signatura tohoto periodika je 55 E 000007/R.1856.

Zdroje:

Online katalog Národní knihovny ČR: https://aleph.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-b&local_base=nkc

Webové stránky NK ČR:https://www.nkp.cz/