Kafka: Forschungen eines Hundes z roku 1922, český překlad

Text dotazu

Dovoluji si požádat o informaci, zda a kdy byla poprvé česky publikována povídka Franze Kafky Forschungen eines Hundes: Výzkumy jednoho psa. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

dle knihy Povídky III. byla povídka Výzkumy jednoho psa ( Forschungen eines Hundes ) v češtině poprvé vydána v roce 1968 v knize: KAFKA, Franz. Popis jednoho zápasu: novely, črty, aforismy z pozůstalosti. 1.vyd. Praha: Odeon, 1968. Z němčiny text přeložil Vladimír Kafka. Povídku si můžete přečíst také v knize Povídky III.
Obě knihy se nacházejí ve fondech Národní knihovny. ( Objednat si je do Všeobecné studovny Národní knihovny můžete přes katalog Národní knihovny ( NKC ): http://sigma.nkp.cz/F

Zdroj:
KAFKA, Franz. Povídky. III, Manželský pár a jiné texty z pozůstalosti. 1.vyd. Nakladatelství Franze Kafky, 2003. ISBN 80-85844-84-2 (váz.)