kácení stromů v CHKO

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to je když chci seříznout stromy na vlastním pozemku a ta daná oblast ve, které žiji je CHKO. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobry den, sluzba Ptejte se knihovny neposkytuje odpovedi na dotazy z oblasti prava (vice na http://www.ptejteseknihovny.cz/zadani-dotazu pod formularem pro zadani dotazu). Domnivame se, ze presne informace by Vam poskytli pracovnici spravy CHKO, v niz Vas pozemek lezi. Kontakty na jednotlive spravy naleznete na http://www.ochranaprirody.cz/?cmd=page&type=102. Prehled pravnich predpisu, kterymi se ridi cinnost CHKO, je uveden na http://www.ochranaprirody.cz/index.php?cmd=page&id=44&lang=cs. Obratit se muzete i na prislusny obecni urad, pro jeho vyhledani Vam poslouzi napr.
Portal verejne spravy CR (http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/695/place).

Na strankach jednotlivych sprav CHKO jsme nalezli informace ke kaceni
stromu:
* http://www.ceskyraj.ochranaprirody.cz/index.php?cmd=page&id=3926&lang=cs
* http://www.ostrava.ochranaprirody.cz/res/data/139/018515.doc
* http://www.bilekarpaty.cz/pages/kontakty.htm#kaceni

Dalsi udaje k peci o zelen v CHKO jsou pak uvedene v publikaci "Prakticky radce pro hospodareni v CHKO Broumovsko" - http://www.daphne.cz/soubory/Prakticky_radce_Broumovsko.pdf (s. 6-7), obdobne prirucky existuji i pro jine CHKO, vyhledat si je muzete v Elektronickem katalogu NK CR - bazi NKC (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc).

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

19.03.2009 14:15

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu