Jules Verne

Text dotazu

dobry den, byl bych Vam velice vdecny, pokud byste mi byli schopni pomoci s obsahem jedne knihy Julese Vernea. V jedne jeho knize jako jediny vystupuje jako hlavni hrdinka zena. Moc by me zajimal nazev knihy. Dekuji,moc mi to pomuze.

Odpověď

Dobrý den, tak jsem různě pátrala a ptala se a mělo by se pravděpodobně jednat o román, který v originále vyšel pod názvem Mistress Branican v roce 1891. U nás vyšel pod názvem Paní Branicanová nebo pod názvem V pustinách australských. Paní Branicanová se v tomto románu vydává pátrat po manželovi, který se vydal na jakousi námořní výpravu.
Trochu mi vše potrvdila i tato internetová stránka - http://www.julesverne.ca/jvdictionary.html - jsou zde postavy z Verneových románů a u postavy paní Branicanové je uvedeno, že je to hlavní postava románu.
My v naší knihovně máme např. toto vydání:

VERNE, Jules

V pustinách australských / Jules Verne ; Il. L.
Benett ; Jazyk. upr. Petr Dorňák ; [Z fr.] přel.
Alois Tvrdek. -- Brno : Návrat, 1996. -- 385 s. :
il. -- (Jules Verne - spisy ; Sv. 28). --
Dobrodružný román.
ISBN 80-7174-039-X : Kč 169,00