Jsou v knihovně lupy?

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda je možnost si v knihovně vypůjčit lupu? Mám dědečka, který špatně vidí, ale bohužel na ni dost často zapomíná. Tak jestli ji máte a bude si ji případně moci na prohlídku titulů/obsahu zapůjčit?

Odpověď

Slabozrakým uživatelům v oddělení pro dospělé nabízíme zapůjčení brýlí. Na oddělení specializovaných služeb v 1. patře knihovny je uživatelům k dispozici stolní kamerová lupa ClearView+. Ruční lupy zatím v knihovně nemáme, nicméně váš dotaz využijeme jako tip pro zlepšení našich služeb.

Pokud dědečkovi zraková vada znemožňuje čtení v černotisku, může si půjčovat knihy zvukové na oddělení specializovaných služeb. Podmínkou využívání této služby je potvrzení očního lékaře. Podrobnější informace rádi poskytneme na tel. č. 569 400 485.