Joshua .

Text dotazu

Vnuk má jméno Joshua. Jaký má význam toto jméno a hlavně kdy má svátek ? V kterých zemích je nejčastěji používáno? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

jméno Joshua je anglickou podobou jména Jozue. Což je biblické jméno hebrejského původu (z hebr. Jehošua). Jeho variantou je Ježíš - Jesus, znamená "Bůh je pomoc, Bůh spasí, pomůže". U nás se nevžilo, podle staršího kalendáře se Jozue v Čechách slavil 4. ledna. A podle databáze www.nasejmena.cz je toto jméno slaveno 1.9. Nevíme kde momentálně Vaše děti a vnuk žijí. Ale pokud nežijí v Čechách, pravděpodobně budou svátek slavit jiný den než se slaví v Čechách či vůbec. V některých zemích se svátky totiž neslaví.

Celosvětové tabulky častosti jmen v jednotlivých zemích se nám najít nepodařilo, ale vzhledem k tomu, že se jedná o anglickou podobu jména, bude se používat nejčastěji pravděpodobně v anglicky mluvících zemích. V Čechách má toto jméno 62 lidí je tak na 1263. místě nejčastěji používaných jmen v ČR.

Použité zdroje

* www.nasejmena.cz
* KNAPPOVÁ, Miloslava. Jak se bude Vaše dítě jmenovat? 4. přepracované a dopl. vyd. Praha : Academia, 2006. ISBN 80-200-1349-0.

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.09.2015 11:37

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu